Tävlingsledare: Lördag 16/5 Åsa Cumlin - Söndag 17/5 Martin Kjell
    Resultat [Lördag] [Söndag]

Resultat söndag 17 maj

M 4x400 m Final
           
1Ullevi FK 3:15.92
Martin Selin95
Alexander Lundskog96
Adam Danielsson93
Dennis Forsman95
2Huddinge AIS 3:16.92
Tom Kling-Baptiste90
Anton Nilsson92
Ludvig Hillenfjärd97
Alexander Nordkvist90
3Hässelby SK 3:17.72
Elias Amado86
Mattias Claesson86
Thomas Yemane95
Rickard Gunnarsson91
4Örgryte IS 3:18.34
Oliwer Åstrand92
Daniel Skatt91
Felix Francois90
Jonathan Carbe90
5Spårvägens FK Lag 13:18.34
Carl Armfelt84
Mattias Sunneborn70
Truls Axelson93
Axel Bergrahm92
6Turebergs FK 3:21.94
Ben Mullen87
Johan Henningsson90
Erik Smedhs92
Anton Asplund90
   
M 4x1500 m Final
           
1Spårvägens FK Lag 115:47.38
Karim Mohammadi89
Olle Walleräng85
Kalle Berglund96
Wille Levay96
2Huddinge AIS 15:53.79
Thobias Ekhamre88
John Kingstedt92
Staffan Ek91
Johan Hydén89
3Malmö AI 16:40.97
Henrik Petersson93
Anton Danielsson90
Anton Wåhlin91
Ahmed Tahir92
4KFUM Örebro 16:57.13
William Fransson96
Tim Sundström89
Abshir Awees95
Per Sjögren79
   
M22 4x100 m Final
           
1Huddinge AIS 42.51
Amadou Sussoho95
Jan Wocalewski93
Douglas Hellbratt95
Robin Nordkvist93
2Ullevi FK 42.70
Eddy Meyerdierks95
Alexander Lesser93
Oskar Greilert95
Emil Lyrberg93
3Hammarby IF 42.78
Erik Grundberg94
Jacob Ewertzh95
Philip Green93
Manne Persson96
4Västerås FK 44.02
Rickard Willman94
Oscar Hjerm97
Daniel Nordmark93
Patrik Hjort93
5Täby IS 44.85
Jacob Öman95
Fredrik Åström93
Rickard Frykgård95
Wilhelm Wegendal Rundström95
Mölndals AIK DNF
Erik Gedda95
Erik Söderberg96
Linus Anholt93
Richard Heikkilä98
   

M22 3x800 m Final
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Ullevi FK 5:54.01
1.   Joel Zachrisson942:03.23(2)+0.612:03.23(2)+0.61
2.   Christopher Nilsson941:55.91(1)0.003:59.14(2)+0.40
3.   Hampus Börjesson941:54.87(1)0.005:54.01(1)0.00
2Turebergs FK 5:54.46
1.   Robin Johansson942:02.62(1)0.002:02.62(1)0.00
2.   Martin Hammar951:56.12(2)+0.213:58.74(1)0.00
3.   Jonas Wahl Sjöman931:55.72(2)+0.855:54.46(2)+0.45
3Hammarby IF 6:03.74
1.   Samuel Lundell Vakkuri952:04.44(5)+1.822:04.44(5)+1.82
2.   Abdi Yusuf961:58.60(4)+2.694:03.04(4)+4.30
3.   Fredrik Orrsveden952:00.70(3)+5.836:03.74(3)+9.73
4Malmö AI 6:07.62
1.   Dennis Forsgren952:03.86(4)+1.242:03.86(4)+1.24
2.   Abdirizek Adam951:57.89(3)+1.984:01.75(3)+3.01
3.   Hussein Nur952:05.87(4)+11.006:07.62(4)+13.61
5Hässelby SK 6:26.20
1.   Adam Lindström932:03.71(3)+1.092:03.71(3)+1.09
2.   Edvin Andersson972:06.47(5)+10.564:10.18(5)+11.44
3.   Edom Abreham952:16.02(5)+21.156:26.20(5)+32.19
   

P19 4x100 m Final
           
1Malmö AI 42.51
James Gaudiello98
Austin Hamilton97
Thobias Nilsson Montler96
Anton Sigudsson96
2IFK Lidingö 43.73
Erik Lidén96
Andreas Movin96
Erik Hermelin96
Fredrik Lorentzon97
3Ullevi FK 93.85
Emil von Barth96
Viktor Fingal96
Radyar Mohammed96
Melker Karlsson96
   

P19 3x800 m Final
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Sävedalens AIK Lag 15:39.74
1.   Vidar Johansson961:54.94(1)0.001:54.94(1)0.00
2.   Andreas Kramer971:50.64(1)0.003:45.58(1)0.00
3.   Leo Magnusson981:54.16(1)0.005:39.74(1)0.00
2Hässelby SK 5:46.18
1.   Anton Persson731:55.14(2)+0.201:55.14(2)+0.20
2.   Amanuel Gergis961:55.15(2)+4.513:50.29(2)+4.71
3.   Gustav Bivstedt961:55.89(2)+1.735:46.18(2)+6.44
3Mölndals AIK 6:00.17
1.   Simon Wallenlind971:55.70(3)+0.761:55.70(3)+0.76
2.   Filip Wadman972:01.29(4)+10.653:56.99(3)+11.41
3.   Daniel Eriksson972:03.18(3)+9.026:00.17(3)+20.43
4Upsala IF 6:06.85
1.   Björn Seifert961:58.38(4)+3.441:58.38(4)+3.44
2.   Erik Djurberg972:00.74(3)+10.103:59.12(4)+13.54
3.   Anton Wijk962:07.73(6)+13.576:06.85(4)+27.11
5Sävedalens AIK Lag 26:13.25
1.   Hampus Eriksson972:03.71(6)+8.772:03.71(6)+8.77
2.   Isac Larsson972:03.41(5)+12.774:07.12(5)+21.54
3.   Omar Abdullahi992:06.13(5)+11.976:13.25(5)+33.51
6IFK Lidingö 6:17.54
1.   William Sihver962:09.05(7)+14.112:09.05(7)+14.11
2.   Mohammed Loukili962:04.38(6)+13.744:13.43(6)+27.85
3.   Erik Lagerlöf972:04.11(4)+9.956:17.54(6)+37.80
7Spårvägens FK 6:31.16
1.   Gustav Nordling972:02.90(5)+7.962:02.90(5)+7.96
2.   Mikael Landells-Barnes972:15.48(7)+24.844:18.38(7)+32.80
3.   Olof Nordling972:12.78(7)+18.626:31.16(7)+51.42
   

P17 4x100 m Försök1
           
1IFK Helsingborg 44.09Q
Omar Chaaban00
Marcus Tornée98
Joel Bengtsson99
Michael Nyabako99
2Örgryte IS 44.76q
Alexander Andreasson99
Victor Koch98
Viggo Hahnsson99
Max Hejdenberg98
3Hammarby IF 45.13q
Kalle Nie98
Frank Förnestig98
Markus Ögren98
Ali Hedayat98
Täby IS DNF
Anton Cigéhn98
Johan Sjölander99
William Frobe98
Gabriel Lundvall98
Danderyds SK DNF
Philip Ludwigs00
Fredrik Hammarbäck98
Valentin Strohkirch99
Arvid Friberg99
Upsala IF DQÖverväxling
Oskar Motta98
Filip Björklund98
Arvid Gustavsson99
Adam Lowén99
   
P17 4x100 m Försök 2
           
1Ullevi FK 44.77Q
Isak Kristensen00
Daniel Johansson99
Truls Solli Larsson99
Anton Bengtssson99
2Bromma IF 46.14q
Carl Enhörning00
Daniel Persson98
Emil Thedéen98
Axel Abrahamsson98
3Västerås FK 46.35q
Lukas Nordén98
Adriano Grueso00
Jonathan Kjellén00
Adam Gyllsten99
4IF Göta Karlstad 46.47q
Henrik Nordlander98
Tobias Söderberg98
Markus Asplund98
Olle Wahlström99
5FIK Färjestaden 47.01q
Chakkrit Chanprakhon99
William Malmqvist99
Viktor Magnusson99
Elias Engström98
Hässelby SK DQÖverväxling
Gabriel Rosshagen98
Jakob Samuelsson98
Carlos Jonsson98
Alexander Stridh98
   
P17 4x100 m Final
           
1IFK Helsingborg 44.24
Omar Chaaban00
Marcus Tornée98
Joel Bengtsson99
Michael Nyabako99
2Ullevi FK 44.39
Isak Kristenssen00
Daniel Johansson99
Truls Solli Larsson99
Anton Bengtsson99
3Örgryte IS 44.50
Alexander Andreasson99
Victor Koch98
Viggo Hahnsson99
Max Hejdenberg98
4Hammarby IF 44.65
Kalle Nie98
Frank Förnestig98
Markus Ögren98
Ali Hedayat98
5Bromma IF 46.02
Carl Enhörning00
Daniel Persson98
Emil Thedéen98
Axel Abrahamsson98
6IF Göta Karlstad 47.46
Henrik Nordlander98
Tobias Söderberg98
Markus Asplund98
Olle Wahlström99
Västerås FK DNF
Lukas Nordén98
Adriano Groeso00
Jonathan Kjellen00
Adam Gyllsten99
FIK Färjestaden DNS
Chakkrit Chanprakhon99
William Malmqvist99
Viktor Magnusson99
Elias Engström98
   

P17 3x800 m Final
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Malmö AI 6:03.43
1.   Henrik Möbius002:06.65(6)+3.652:06.65(6)+3.65
2.   Alexander Åkesson982:02.17(4)+3.374:08.82(3)+3.76
3.   Warsame Doley981:54.61(2)+0.256:03.43(1)0.00
2Ullevi FK 6:07.00
1.   Abdikhalaq Nooh982:08.55(8)+5.552:08.55(8)+5.55
2.   Ahmed Abdalahii992:04.09(6)+5.294:12.64(7)+7.58
3.   Suldan Hassan981:54.36(1)0.006:07.00(2)+3.57
3Mölndals AIK 6:07.55
1.   Miguel Madureira Palm982:03.53(2)+0.532:03.53(2)+0.53
2.   Sebastian Nilsson982:02.09(3)+3.294:05.62(2)+0.56
3.   Johan Lamm982:01.93(3)+7.576:07.55(3)+4.12
4IFK Lidingö 6:10.44
1.   Olof Silvander992:06.26(4)+3.262:06.26(4)+3.26
2.   Simon Sundström981:58.80(1)0.004:05.06(1)0.00
3.   Axel Alness Borg982:05.38(5)+11.026:10.44(4)+7.01
5Hammarby IF 6:14.33
1.   Timothy Ohlsson982:08.87(10)+5.872:08.87(10)+5.87
2.   Christoffer Ahl982:00.13(2)+1.334:09.00(4)+3.94
3.   Abduhalli Adan982:05.33(4)+10.976:14.33(5)+10.90
6Hässelby SK 6:17.31
1.   Stefan Stojanovic982:03.00(1)0.002:03.00(1)0.00
2.   Fabian Olsson982:08.14(8)+9.344:11.14(6)+6.08
3.   Rikard Karlsson982:06.17(6)+11.816:17.31(6)+13.88
7Turebergs FK 6:17.76
1.   Edvin Hagberg992:06.43(5)+3.432:06.43(5)+3.43
2.   Adam Westermark982:02.79(5)+3.994:09.22(5)+4.16
3.   Emil Winther992:08.54(8)+14.186:17.76(7)+14.33
8Huddinge AIS Lag 26:20.79
1.   Fredrik Kihlblom982:05.11(3)+2.112:05.11(3)+2.11
2.   Jonathan Bergdahl992:07.73(7)+8.934:12.84(8)+7.78
3.   Iguel Ayere992:07.95(7)+13.596:20.79(8)+17.36
9Huddinge AIS Lag 16:27.10
1.   Anton Ledell992:07.18(7)+4.182:07.18(7)+4.18
2.   Marcus Häggh982:10.44(9)+11.644:17.62(9)+12.56
3.   Samuel Nilsson Hagland982:09.48(9)+15.126:27.10(9)+23.67
10Tyresö Friidrott 6:58.59
1.   Henry Jacobsson992:08.59(9)+5.592:08.59(9)+5.59
2.   Elis Sandberg992:16.16(10)+17.364:24.75(10)+19.69
3.   Hannes Alm992:33.84(10)+39.486:58.59(10)+55.16
   

P15 4x80 m Försök 1
           
1IF Göta Karlstad 37.83Q
Daniel Grenegård00
Rasmus Tidestad00
Melker Gustavsson00
Victor Thunström00
2Hammarby IF Lag 138.12q
Felix Prins00
Sabiti Nahimana00
Paul Förnestig01
Emmanuel Bula Kakengole01
3IFK Lidingö Lag 138.69q
Almin Andersson00
Arvid Askensjö01
Elias Sahlin01
Ernesto Turro Herrera00
4Täby IS 39.15q
Andreas Cigehn00
Vidar Stenqvist00
Elliot Cigehn00
Leo Bergström00
5KFUM Örebro 39.56
Karl Hällgren01
Alexander Larsson00
Gustav Zetterlund00
Tomas Johansson00
6Hässelby SK 41.60
John Nylander01
Jacob Holmberg00
Max Bechtel01
Edward Elinder00
Sundsvalls Friidrott DQÖverväxling
Anton Estlund00
Lukas Lindblom00
Nils Persson00
Adrian Kvist01
   
P15 4x80 m Försök 2
           
1Huddinge AIS 37.20Q
Timmy Karlsson00
Mikael Lindkvist00
William Hagman00
Ahmed Bahaa00
2Örgryte IS 38.36q
Tobias Carlryd00
Felix Larsen Nilsson00
Carl Bengtström00
Anton Välkki01
3Mälarhöjdens IK 39.04q
Marcus Hagerud01
Filip Paulander00
Xander Friberger00
Imran Lernebo01
4Bromma IF Lag 139.43q
Markus Lantto01
Oskar Glas01
Måns Rosenbaum00
Baltzar Bengtsson00
5Hammarby If Lag 240.01
Elias Svensson00
Joel Käck01
Leon Frykman01
Tawsilav Islam00
6Nyköpings BIS FI 40.37
Rohi Heydari00
Gustav Magnusson00
Oliver Larsson00
Eric Selander00
7Bromma IF Lag 242.69
Cedric Corman01
Jacob Persson00
Erik Schöldström00
Gabriel Stewart Larsson01
   
P15 4x80 m Final
           
1Huddinge AIS 37.08
Timmy Karlsson00
Mikael Lindkvist00
William Hagman00
Ahmed Bahaa00
2IF Göta Karlstad 37.33
Daniel Grenegård00
Rasmus Tidestad00
Melker Gustavsson00
Victor Thunström00
3Hammarby IF Lag 137.76
Felix Prins00
Sabiti Nahimana00
Paul Förnestig01
Emmanuel Bula Kakengole01
4Örgryte IS 38.49
Tobias Carlryd00
Felix Larsen Nilsson00
Carl Bengtström00
Anton Välkki01
5Bromma IF Lag 138.70
Markus Lantto01
Oskar Glas01
Måns Rosenbaum00
Baltzar Bengtsson00
6Mälarhöjdens IK 39.06
Marcus Hagerud01
Filip Paulander00
Xander Friberger00
Imran Lernebo01
7Täby IS 39.24
Andreas Cigehn00
Vidar Stenqvist00
Elliot Cigehn00
Leo Bergström00
IFK Lidingö Lag 1DQ
Almin Andersson00
Arvid Ashensjö01
Elias Sahlin01
Ernesto Turro Herrera00
   

K 4x400 m Final
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Hässelby SK 3:48.02
1.   Sofia Johnsson9457.87(1)0.0057.87(1)0.00
2.   Malin Skogström9558.14(3)+1.041:56.01(1)0.00
3.   Lisa Duffy9355.93(3)+0.682:51.94(1)0.00
4.   Elin Moraiti9156.08(3)+1.843:48.02(1)0.00
2Malmö AI 3:48.23
1.   Frida Grindheim9659.18(3)+1.3159.18(3)+1.31
2.   Linnea Killander9357.10(1)0.001:56.28(2)+0.27
3.   Daniella Busk9357.71(4)+2.462:53.99(4)+2.05
4.   Josefin Magnusson8954.24(1)0.003:48.23(2)+0.21
3Ullevi FK 3:48.40
1.   Johanna Holmén-Svensson9559.40(4)+1.5359.40(4)+1.53
2.   Estelle Montler9158.06(2)+0.961:57.46(4)+1.45
3.   Lovisa Lindh9155.25(1)0.002:52.71(3)+0.77
4.   Matilda Hellqvist9355.69(2)+1.453:48.40(3)+0.38
4Hammarby IF 3:48.57
1.   Lynette Morgan9158.34(2)+0.4758.34(2)+0.47
2.   Marina Janhunen9858.47(4)+1.371:56.81(3)+0.80
3.   Stine Tomb8655.35(2)+0.102:52.16(2)+0.22
4.   Frida Persson8456.41(4)+2.173:48.57(4)+0.55
   

K 3x1500 m Final
           
1IFK Lidingö 13:47.19
Rebecka Öberg92
Sofia Öberg90
Anna Silvander93
2Hässelby SK Lag 113:51.57
Astrid Rosvall97
Lina Alainentalo92
Sarah Lahti95
3KFUM Örebro 14:58.07
Erika Bergentz73
Josefin Gerdevåg81
Lisa Brorson99
4Hässelby SK Lag 215:19.24
Emma Jansson91
Klara Henriksson97
Emma Gustafsson97
5Sävedalens AIK 15:31.89
Lisa Bergdahl95
Malin Strand93
Emilia Elofsson95
   
K22 4x100 m Final
           
1Hässelby SK 46.57
Sara Kviberg93
Rebecca Larsson94
Jessica Östlund93
Caroline Larsson93
2Malmö AI 47.53
Fanny Lindström94
Linnea Killander93
Daniella Busk93
Lilly Andersson 96
3Gefle IF 47.57
Emma Gällstedt96
Sandra Törnros95
Josefin Palm94
Agnes Gille97
4Göteborgs KIK 50.14
Gabrielle Wehlander96
Nina Lunden95
Kamila Pietruszka94
Alicia Efraimsson98
   

K22 3x800 m Final
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Täby IS 7:00.22
1.   Amanda Trense952:23.51(1)0.002:23.51(1)0.00
2.   Sofia Linde952:28.06(2)+16.934:51.57(2)+4.59
3.   Ida Holm932:08.65(1)0.007:00.22(1)0.00
2Sävedalens AIK 7:11.35
1.   Malin Strand932:35.85(3)+12.342:35.85(3)+12.34
2.   Linn Söderholm962:11.13(1)0.004:46.98(1)0.00
3.   Lisa Bergdahl952:24.37(2)+15.727:11.35(2)+11.13
3Hammarby IF 7:49.21
1.   Emma Forss942:33.76(2)+10.252:33.76(2)+10.25
2.   Stina Åberg942:31.37(3)+20.245:05.13(3)+18.15
3.   Ofelia Belkacem952:44.08(3)+35.437:49.21(3)+48.99
   

F19 4x100 m Final
           
1Malmö AI 48.60
Malin Olsson97
Elin Nossmy96
Sara Jacobsson96
Irene Ekelund97
2Sävedalens AIK 48.64
Hanna Gille96
Agnes Bengtsson97
Josefin Persson98
Alice Svantesson97
3IFK Tumba 48.92
Mathilda Eriksson98
Lovisa Östervall97
Johanna Dyremark97
Tove Olsson98
4Västerås FK 50.18
Matilda From96
Amanda Sundstedt97
Ella Moberg99
Emma Stenlöf96
5Mölndals AIK 50.21
Louise Liljeblad97
Martina Winberg99
Fanny Sandberg97
Hanna Palmqvist96
6IFK Kristinehamn 50.70
Hanne Karlsson97
Lisa Piscator97
Maja Sörebro97
Elvira Richardsson96
   

F19 3x800 m Final
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Mölndals AIK 7:14.45
1.   Alice Greberg982:29.41(2)+0.222:29.41(2)+0.22
2.   Johanna Andersson962:26.81(2)+2.514:56.22(2)+2.73
3.   Elin Brink972:18.23(1)0.007:14.45(1)0.00
2Hässelby SK 7:18.37
1.   Maja Sjöblom972:29.19(1)0.002:29.19(1)0.00
2.   Emma Gustafsson972:24.30(1)0.004:53.49(1)0.00
3.   Klara Henriksson972:24.88(2)+6.657:18.37(2)+3.92
   

F17 4x100 m Försök 1
           
1IK Orient 50.02Q
Lisa Dahlström99
Felicia Sjöblom99
Evelina Olsson98
Linnea Mossberg99
2Täby IS Lag 150.37q
Bianca Salming 98
Lovisa Linde98
Maria Södergren98
Johanna Norberg98
3Ullevi FK 50.94q
Denise Eriksson98
Louise Duvling Andersson00
Hanna Zachrisson99
Rebecca Petersson98
4Gefle IF 51.07
Maja Swang98
Vilma Åkerman99
Amanda Seger98
Louise Andersson99
5IF Udd 52.20
Tünde Balint Palmgren 99
Alice Jungerup98
Alma Sköldqvist98
Isa Teglund98
6Bromma IF 55.21
Olivia Malmquist98
Hanna Koller98
Sara Rolen98
Emma Bevegård98
Upsala IF DQ
Levina Ahlgren98
Amie Jammeh99
Mina Karlsson99
Hanna Axelsson99
IF Göta Karlstad Lag 2DQ
Ebba Gustafsson00
Camilla Appel99
Sandra Vesterling99
Klara Hallgren99
   
F17 4x100 m Försök 2
           
1IFK Helsingborg 49.23Q
Wilma Nordkvist98
Moa Mattisson 98
Emilia Jönsson99
Johanna Birgersson98
2Huddinge AIS 51.13
Tilda Feltenmark99
Sara Hermansson99
Emilia Jandér99
Rebecka Krantz99
3Örgryte IS 51.19
Della Månsson99
Rebecca Strand99
Mathilda Fogelberg99
Judith Sjöman99
4IF Hagen 51.59
Cajsa Lindborg00
Klara Magnusson00
Ida Olsson99
Johanna Furhoff99
5 KA 2 IF52.04
Lisa Strandberg 99
Lisa Stenlund99
Klara Ekelund99
Julia Olander99
6Spårvägens FK 53.15
Matilda Sönnergard99
Susannah Persson00
Victoria Jeansson99
Celina Reichart99
7IF Göta Karlstad Lag 355.94
Lovisa Ellström00
Martina Bergqvist99
Ida Holmberg99
Jonna Uffman99
   
F17 4x100 m Försök 3
           
1IF Göta Karlstad Lag 148.49Q
Linn Bäcklin99
Alexandra Larsson98
Victoria Sandsjoe98
Minna Svärd98
2Göteborgs KIK 49.22q
Lisa Björklund98
Caroline Nilsson99
Tess Hertz Saebbö98
Emma Söderström98
3IFK Växjö 50.27q
Isabelle Joelsson98
Julia Frisk99
Frida Bergvall99
Hanna Bellenby99
4Hammarby IF 50.35q
Ida Fritzdorf-Kåberg98
Pernilla Hansson98
Hanne Retsloff98
Marina Janhunen98
5Hässelby SK 51.53
Amanda Hansson99
Maya Aboreslan98
Sofie Persson98
Lova Landerholm98
6Täby IS Lag 253.65
Malin Svärdling98
Johanna Sundström98
Lovisa Glavare Karlsson99
Emelie Eklund00
Malmö AI DNF
Sophia Hofer98
Alexandra Wiberg99
Nora Kajo98
Jasmin Hagh Pasand99
   
F17 4x100 m Final
           
1IF Göta Karlstad Lag 148.48
Linn Bäckelin99
Alexandra Larsson98
Victoria Sundsjoe98
Minna Svärd98
2Göteborgs KIK 48.48
Lisa Björklund98
Caroline Nilsson99
Tess Hertz Saebbö98
Emma Söderström98
3IK Orient 50.04
Lisa Dahlström99
Felicia Sjöblom99
Evelina Olsson98
Linnea Mossberg99
4Hammarby IF 50.14
Ida Fritzdorf-Kåberg98
Pernilla Hansson98
Hanne Retsloff98
Marina Jahunen98
5IFK Växjö 50.19
Isabelle Joelsson98
Julia Frisk99
Frida Bergvall99
Hanna Bellenby99
6Ullevi FK 50.59
Denise Erikson98
Louise Duvling Andersson00
Hanna Zachrisson99
Rebecca Petersson98
7Täby IS Lag 150.61
Bianca Salming98
Lovisa Linde98
Maria Södergren98
Johanna Norberg98
IFK Helsingborg DNF
Wilma Nordquist98
Moa Mattisson98
Emilia Jönsson99
Johanna Birgersson98
   

F17 3x800 m Final
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Mölndals AIK Lag 17:05.28
1.   Alexandra Simonsen982:23.29(1)0.002:23.29(1)0.00
2.   Sara Gunnarsson992:20.81(1)0.004:44.10(1)0.00
3.   Emma Magnusson992:21.18(3)+0.897:05.28(1)0.00
2IFK Lidingö 7:18.19
1.   Julia Frislund982:36.05(6)+12.762:36.05(6)+12.76
2.   Lotta Blomkvist982:21.60(2)+0.794:57.65(2)+13.55
3.   Vilma Jonsson992:20.54(2)+0.257:18.19(2)+12.91
3Trångsvikens IF 7:21.20
1.   Elin Marcusson992:33.48(5)+10.192:33.48(5)+10.19
2.   Wilma Marcusson992:27.43(3)+6.625:00.91(5)+16.81
3.   Hanna Näslund002:20.29(1)0.007:21.20(3)+15.92
4Umedalens IF 7:27.03
1.   Elsa Olsson982:29.07(3)+5.782:29.07(3)+5.78
2.   Ebba Olsson992:31.70(5)+10.895:00.77(4)+16.67
3.   Matilda Brännström982:26.26(4)+5.977:27.03(4)+21.75
5Göteborgs KIK 7:39.11
1.   Anna Påsse992:28.64(2)+5.352:28.64(2)+5.35
2.   Caroline Nilsson992:31.61(4)+10.805:00.25(3)+16.15
3.   Emma Söderström982:38.86(5)+18.577:39.11(5)+33.83
6IF Udd 7:58.24
1.   Isa Teglund982:32.76(4)+9.472:32.76(4)+9.47
2.   Alma Sköldqvist982:33.70(6)+12.895:06.46(6)+22.36
3.   Alice Jungerup982:51.78(6)+31.497:58.24(6)+52.96
   

F15 4x80 m Försök 1
           
1Täby IS 40.35Q
Lea Andersen00
Oliva Jernhall01
Anna Ardbo00
Amanda Finney Nilsson01
2Örgryte IS 40.38q
Klara Mattsson01
Sandra Jonsson Lorentsson01
Alexandra Pekic00
Therese Nätstrand00
3 KA 2 IF40.60q
Hanna Johannson01
Sara Grahn00
Hilma Hofström00
Freja Andersdotyter01
4Västerås FK 40.68q
Lovisa Ulegård01
Sofia Sundstedt00
Virva Rylander00
Maja Allvin00
5Gefle IF 43.13
Johanna Ringstam00
Johanna Möller01
Klara Nolemo01
Saga Axelsson00
6IFK Lidingö Lag 244.97
Fanny Walldén01
Astrid Bobeck00
Jenny Österback01
Hanna Engel00
Göteborgs KIK Lag 2DQÖverväxling
Sanna Sandtröm00
Filippa Söderström01
Embla Ingelman00
Malena Ljungqvist Thoen00
   
F15 4x80 m Försök 2
           
1Huddinge AIS Lag 139.57Q
Alva Von Gerber00
Linda Eriksson00
Kajsa Eriksson00
Charlotte Andersson00
2Hammarby IF 40.28q
Greta Deltin00
Stina Gustavsson 01
Sira Gassama01
Vilma Holmström00
3Malmö AI 40.31q
Megan Berg Nobeus00
Samantha Oware01
Caroline Mubiru00
Anja Olsson01
4Göteborgs KIK Lag 141.78
Sofie Cedergrund01
Hedda Jagstedt00
Alice Kellander00
Linn Hertz Saebbö00
5Nyköpings BIS FI 43.93
Ebba Johansson00
Evelina Westerling00
Anna Struwe00
Sarah Karlsson01
IFK Lidingö Lag 1DQÖverväxling
Julia Sajdak01
Moa Holm00
Elisa Rylander00
Filippa Andersson01
   
F15 4x80 m Försök 3
           
1KFUM Örebro 40.69Q
Emily Capobianco01
Hanna Säfström00
Isabella Bornälv00
Moa Eklund01
2Falu IK 42.12
Melisa Zilic00
Ylwa Haglund00
Hannah Hellblom00
Elin Haglund00
3Huddinge AIS Lag 242.15
Mariam Barrow01
Tora Rickelvik00
Emilia Östergren00
Cornelia Böhnke01
4Bromma IF 42.87
Nellie Milde01
Vanna Wahlbom Klarby00
Alice Bevegård01
Astrid Atle00
Hässelby SK DNF
Isabel Lindgren01
Lovisa Bivstedt01
Filippa Hörnberg00
Maria Ulfsparre00
IFK Tumba DQÖverväxling
Izabella Ripsweden00
Emilie Svensson00
Malin Eriksson00
Pauline Otto00
   
F15 4x80 m Final
           
1Huddinge AIS Lag 139.30
Alva Von Gerber00
Linda Eriksson00
Kajsa Eriksson00
Charlotta Andersson00
2Hammarby IF 40.25
Greta Delltin00
Stina Gustvsson01
Sira Gassama01
Vilma Holfström00
3Örgryte IS 40.37
Klara Mattsson01
Sandra Jonsson Lorentsson01
Alexandra Pekic00
Therese Nätstrand00
4Täby IS 40.39
Lea Andersson00
Olivia Jernhall01
Anna Ardbo00
Amanda Finney Nilsson01
5KA 2 IF Lag -0040.65
Hanna Johansson01
Sara Grahn00
Hilma Hofström00
Freja Andersdotter01
6Västerås FK 40.94
Lovisa Ulegard01
Sofia Sundstedt00
Virva Rylander00
Maja Allvin00
7KFUM Örebro 49.15
Emily Capobianco01
Hanna Säfström00
Isabella Bornälv00
Moa Eklund01
Malmö AI DNF
Megan Berg Nobeus00
Samantha Oware01
Caroline Mobiru00
Anja Olsson01
   
Stafett-SM i Sollentuna  2015
Sträcktider söndag 17 maj
M 4x400m
Final
Ullevi FK 49.2 49.6 48.76 48.39
Huddinge AIS 50.8 49.6 48.82 47.75
Hässelby SK 51.6 48.6 48.12 49.43
Örgryte IS 50.3 52.1 47.53 48.40
Spårvägens FK 50.0 49.6 49.29 49.45
Turebergs FK 51.7 49.7 49.71 50.88
M 4x1500
Final
Spårvägens FK 4:03.01 3:58.9 3:55.3 3:50.1
Huddinge AIS 4:02.4 3:59.7 3:57.7 3:54.0
Malmö AI 4:11.2 4:02.8 4:15.4 4:11.6
KFUM Örebro 4:21.7 3:54.5 4:27.4 4:13.6
K 3x1500m
Final
IFK Lidingö 4:48.3 4:36.7 4:22.2
Hässelby SK Lag 1 4:39.4 4:42.3 4:29.9
KFUM Örebro 4:47.1 4:44.8 5:26.2
Hässelby SK Lag 2 4:51.9 5:13.4 5:14.0
Sävedalens  AIK 4:59.3 5:20.7 5:11.9