Laguppställningar

Uppdaterad 150627

Män           
100m       PB SB
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 10.22 10.22
Johan Wissman 82 Hässelby SK 10.44 10.61
Nil de Oliveira 86 Spårvägens FK 10.26 10.79
Sunday Ojuri 93 Hammarby IF 10.65 10.92
Felix Svensson 97 Mölndals AIK 10.89 10.95
Jan Wocalewski 90 Huddinge AIS 10.59 10.70
           
200m          
Emil von Barth 96 Ullevi FK 21.56 21.57
Johan Wissman 82 Hässelby SK 20.30 20.77
Nil de Oliveira 86 Spårvägens FK 20.53 21.48
Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 21.64 21.64
Felix Svensson 97 Mölndals AIK 21.45 21.45
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 21.16 21.16
           
400m          
Dennis Forsman 95 Ullevi FK 47.15 47.90
Mattias Claesson 86 Hässelby SK 46.53  
Trausti Stefansson 85 Spårvägens FK 47.73 48.62
Christoffer Ahl 98 Hammarby IF 51.16 51.16
Jim Christensson 89 Mölndals AIK    
Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 47.36 47.74
           
800m          
Christopher Nilsson 94 Ullevi FK 1:53.79 1:55.43
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 1:47.20 1:52.39
Johan Walldén 87 Spårvägens FK 1:48.59  
Fredrik Orrsveden 95 Hammarby IF 1:55.72 1:59.15
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 1:53.01 1:53.01
Thobias Ekhamre 88 Huddinge AIS 1:47.24 1:53.37
           
1500m          
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3:57.54 4:01.57
Elmar Engholm 92 Hässelby SK 3:42.26 3:42.26
William Levay 96 Spårvägens FK 3:42.59 3:42.59
Abdi Yusuf 96 Hammarby IF 4:03.28 4:03.28
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3:55.39 4:08.68
Staffan Ek 91 Huddinge AIS 3:42.36 3:42.36
           
5000m          
Joel Zachrisson 94 Ullevi FK 14:41.85  
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK 14:20.05 14:24.55
Ebba  Tulu Chala 96 Spårvägens FK 14:19.01 14:19.01
Michele Alemayoh 92 Hammarby IF 15:27.89 15:33.03
Jonathan Weichbrodt 94 Mölndals AIK 15:15.09 15:21.98
Johan Hydén 89 Huddinge AIS 14:13.36  
           
3000m hi          
Abdikadir Abdi 87 Ullevi FK 9:19.01  
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 8:36.98 8:36.98
Anders Fox 95 Spårvägens FK    
Niklas Jonsson 92 Hammarby IF 9:31.78  
Filip Wadman 97 Mölndals AIK 10:07.02 10:07.02
John Kingstedt 89 Huddinge AIS    
           
110m h          
Philip Ngwe 95 Mölndals AIK 15.06 15.58
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 15.41 15.41
Marvin Tay 90 Spårvägens FK 14.00  
Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 14.86 14.86
Amir Shaker 89 Hammarby IF 13.80 14.01
Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 15.09 15.09
           
400m h          
Alexander Lundskog 95 Ullevi FK 53.54 53.54
Martin Cameron 85 Spårvägens FK 57.24 60.73
Niclas Bygdéus 86 Hässelby SK    
Vakant     Hammarby IF    
Jim Christensson 89 Mölndals AIK 52.49 53.71
Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 53.21 53.74
           
Höjd          
Jesper Borg 93 Ullevi FK 2.14 2.04
Andreas Henriksson 91 Hässelby SK 1.97 1.90
Otto Brinkman 97 Spårvägens FK 2.04 2.04
Mehdi Katib 87 Hammarby IF 2.21 2.18
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK 1.85 1.75
Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 2.08  
           
Stav          
Oscar Jansson 75 Ullevi FK 5.87  
Axel Ohlson 96 Hässelby SK 4.60 4.35
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 5.20 4.95
Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 4.86  
Vakant     Mölndals AIK    
Anton Johansson 93 Huddinge AIS 3.40  
           
Längd          
Kevin Fankel 95 Ullevi FK 7.01 6.98
Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 7.13 7.13
Alexander Wittlock 91 Spårvägens FK 7.71 7.51
Michel Tornéus 86 Hammarby IF 8.22 7.75
Karl Teiffel 94 Mölndals AIK 7.06 6.40
Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 7.44 6.93
           
Tresteg          
Erik Liberg 93 Ullevi FK 14.30 13.50
Jesper Hellström 95 Hässelby SK 14.92 14.92
Adam Chiguer 91 Spårvägens FK 14.55  
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 16.28 15.66
Sebastian Ekstrand 86 Mölndals AIK 15.26 13.91
Henry Rebane 88 Huddinge AIS 12.79 12.79
           
Kula          
Simon Gustafsson 88 Ullevi FK 18.57  
Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 17.58 17.58
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 19.79 18.25
Dejan Mirkovic 78 Hammarby IF 12.57  
Vakant     Mölndals AIK    
Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 18.41 17.58
           
Diskus          
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 49.90 49.90
Mats Olsson 86 Hässelby SK 48.99  
Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK 66.89 62.93
Benn Harradine 82 Hammarby IF 68.20 66.75
Martin  Krisell 89 Mölndals AIK 48.80 45.31
Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 43.81 43.81
           
Slägga          
Johan Björnstad 90 Ullevi FK 56.97 55.99
Love Litzell 94 Hässelby SK 68.01 68.01
Elias Håkansson 92 Spårvägens FK 71.38 64.81
Benn Harradine 82 Hammarby IF    
Fredrik Thor 75 Mölndals AIK 40.14 32.18
Alexander Persson 95 Huddinge AIS 51.85 51.85
           
Spjut          
John Amundsson 96 Ullevi FK 60.87 59.38
Simon Litzell 97 Hässelby SK 78.73 78.73
Joakim Ivarsson 89 Spårvägens FK 70.34 67.90
Jonas Elgered 87 Hammarby IF    
Martin  Krisell 89 Mölndals AIK 48.80 45.31
Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 55.55 53.90
           
4x100m          
      Ullevi FK    
      Hässelby SK    
      Spårvägens FK    
      Hammarby IF    
      Mölndals AIK    
      Huddinge AIS    
           
Kvinnor          
100 m       PB SB
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 12.05  
Caroline Larsson 93 Hässelby SK 11.90 12.01
Hanna Adriansson 92 IFK Lidingö 11.77 12.26
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 11.75 11.83
Hanna Hoff 97 IFK Växjö 12.12 12.30
Claudia Payton 98 IF Göta Karlstad 12.38 12.38
           
200m          
Estelle Montler 91 Ullevi FK 24.66 24.66
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 24.42 24.42
Hanna Adriansson 92 IFK Lidingö 24.36  
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 23.89  
Hanna Hoff 97 IFK Växjö 24.82 24.82
Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad 24.27 24.27
           
400m          
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 55.57 55.57
Lisa Duffy 93 Hässelby SK 54.11 54.90
Anna Silvander 93 IFK Lidingö 57.54  
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 51.13  
Julia Frisk 99 IFK Växjö 59.01 59.01
Caroline Andersson 92 IF Göta Karlstad 57.11  
           
800m          
Lovisa Lindh 91 Ullevi FK 2:01.73 2:04.14
Astrid Rosvall 97 Hässelby SK 2:08.55 2:08.55
Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 2:03.93  
Frida Aspnäs 87 Spårvägens FK    
Hanna Westhoff 99 IFK Växjö 2:21.23 2:27.57
Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad    
           
1500m          
Lovisa Lindh 91 Ullevi FK 4:19.57  
Sara Lahti 95 Hässelby SK 4:17.20 4:17.20
Charlotte Schönbeck 84 IFK Lidingö 4:09.42  
Louise Ringström 89 Spårvägens FK    
Rebecca Arnesson 92 IFK Växjö 4:54.93 5:00.20
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 4:57.23 4:57.23
           
5000m          
Therese Olin 82 Ullevi FK 16.53.36 17:31.10
Louise Wiker 81 Hässelby SK 16:25.46  
Rebecka Öberg 92 IFK Lidingö    
Cecilia Norrbom 88 Spårvägens FK 16:46.90 17:42.6m
Evelina Ljung 94 IFK Växjö    
Linda Take 73 IF Göta Karlstad 18:46.75 18:59.27
           
2000 m hi          
Charlotta Fougberg 85 Ullevi FK    
Lina Alainentalo 92 Hässelby SK    
Vilma Jonsson 99 IFK Lidingö    
Elina Johansson 89 Spårvägens FK    
Vakant     IFK Växjö    
Olivia Wässlien   IF Göta Karlstad 7:38.31 7:38.31
           
100m h          
Khaddi Sagnia 94 Ullevi FK 13.99 13.99
Malin Skogström 95 Hässelby SK 13.83 13.83
Madeleine Eriksson 93 IFK Lidingö 13.56 13.86
Matilda Sönnergaard 99 Spårvägens FK    
Ellinore Hallin 87 IFK Växjö 13.42 14.21
Caroline Tegel 90 IF Göta Karlstad 13.82 13.82
           
400m h          
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK 59.50 61.07
Sofia Johnsson 94 Hässelby SK 60.56 62.54
Isabelle Eriksson 86 IFK Lidingö 60.32 66.12
Johanna Bromark 93 Spårvägens FK 64.97 68.34
Vakant     IFK Växjö    
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 62.62 62.62
           
Höjd          
Ellen Ekholm 96 Ullevi FK 1.80 1.80
Malin Skogström 95 Hässelby SK 1.70 1.67
Linda Skantze 95 IFK Lidingö 1.73 1.65
Vakant     Spårvägens FK    
Ida Virdebrant 94 IFK Växjö 1.80 1.67
Sofie Skoog 90 IF Göta Karlstad 1.90 1.83
           
Stav          
Malin Dahlström 89 Ullevi FK 4.40 4.35
Elienor Werner 98 Hässelby SK 4.20 3.82
Johanna Hellman 99 IFK Lidingö 2.50 2.50
Emma Kivineimi Andersson 91 Spårvägens FK 3.80 3.80
Frida Bergvall 99 IFK Växjö 3.65 3.65
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 3.75 3.70
           
Längd          
Khaddi Sagnia 94 Ullevi FK 6.72 6.72
Sara Kviberg 93 Hässelby SK 5.97 5.97
Malin Olsson 90 IFK Lidingö 6.27 6.06
Erica Jarder 86 Spårvägens FK 6.68 6.58
Isabelle Joelsson 98 IFK Växjö 5.27 5.27
Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad 6.21 6.04
           
Tresteg          
Fatima Koné 99 Ullevi FK 12.51 12.51
Angelica Engberg 89 Hässelby SK 12.21  
Malin Olsson 90 IFK Lidingö 12.38  
Angelica Ström 81 Spårvägens FK 13.43 12.69
Elina Rapp 93 IFK Växjö 12.06 11.61
Frida Johansson 95 IF Göta Karlstad 12.00 11.48
           
Kula          
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK 12.09 11.41
Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 11.53 11.53
Therese Jernbeck 92 IFK Lidingö 13.48  
Heidi Schmidt 93 Spårvägens FK 12.95  
Elina Rapp 93 IFK Växjö    
Agnes Larsson   IF Göta Karlstad 14.28 14.21
           
Diskus          
Sofia Larsson 88 Ullevi FK 59.25 59.25
Klara Bladin 96 Hässelby SK 39.22 39.22
Lena Björk 76 IFK Lidingö 48.72 40.96
Julia Wiberg 92 Spårvägens FK 57.07 57.07
Mikaela Linnér 98 IFK Växjö 33.93 30.10
Maria Wennlund   IF Göta Karlstad 44.80 43.96
           
Slägga          
Tracey Andersson 84 Ullevi FK 70.82 65.09
Ida Storm 91 Hässelby SK 69.13 65.54
Madelen Fahlstedt 83 IFK Lidingö 56.01  
Anneli Ståhl 90 Spårvägens FK 59.74  
Maja Eklund 94 IFK Växjö 50.03 50.03
Josefin Berg 85 IF Göta Karlstad 67.18 65.04
           
Spjut          
Malin Haglund 88 Ullevi FK 52.83 50.95
Isabelle Gradin 88 Hässelby SK 49.16 41.42
Johanna Jansson 91 IFK Lidingö 41.06  
Vakant     Spårvägens FK    
Frida Bergvall 99 IFK Växjö    
Elisabeth Höglund 90 IF Göta Karlstad 51.36 46.39
           
4x100m          
      Ullevi FK    
      Hässelby SK    
      IFK Lidingö    
      Spårvägens FK    
      IFK Växjö    
      IF Göta Karlstad    

 

Grupper: